Вчені пов'язали появу сексу з необхідністю боротьби з раком

07 червня 16:46

Статеве розмноження дозволило деяким видам захиститися від захворювання.

 

Група вчених під керівництвом Фредеріка Томаса з Університету Монпельє у Франції заявили про те, що статеве розмноження з'явилося у відповідь на поширення раку. Як повідомляє Naked science, статеве розмноження дозволило деяким видам отримати перевагу, тому що воно зменшує кількість переданих ракових клітин.

Переважна більшість живих організмів продовжують рід за допомогою статевого розмноження. Є також ті, які розмножуються безстатевим способом, і ті, хто "перемикається" між двома режимами. Протягом досить тривалого часу дослідники намагаються зрозуміти, чому статеве розмноження стало настільки поширене.

Тепер же дослідники запропонували нову версію цього. На їхню думку, статеве розмноження дозволяє знизити кількість переданих ракових клітин, які вони називають "шахраями".

У багатоклітинних організмах, що складаються з безлічі різних клітин, які навчилися ладнати одна з одною для загального блага організму, ці клітини-"обманщики" розмножуються і використовують інші клітини для свого виживання і подальшого розповсюдження по організму. Томас і його команда припускають, що безстатеве розмноження, можливо, принесло користь цим клітинам-"обманщикам" - за довгий час їм вдалося адаптуватися до генетично ідентичних організмів, фактично клонів. Ці клітини, за словами вчених, також знайшли спосіб обходити імунні системи організмів, які розмножуються безстатевим шляхом. Такі ракові клітини можуть переходити від одного організму до іншого, а викликані ними пухлини називаються трансмісивними.

На думку вчених, статеве розмноження дозволило знизити ризик розвитку такого типу онкологічних захворювань. Саме тому, на думку дослідників, поширеність статевого розмноження у еукаріотів може сходити до першої появи трансмісивного раку у перших безстатевих багатоклітинних організмів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені запропонували лікувати рак за допомогою осиного отрути. Вчені виявили молекулу, яка має протиракові властивості, у складі отрути особливого підвиду ос, Polybia paulista, батьківщиною яких є Бразилія. МР1 атакує ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові, а зосереджуючи увагу на аномальному поширенні ліпідів у ракових клітинах.