Вчені описали незвичайного викопного краба

25 квiтня 13:48

Членистоногі мали кулясті очиі і лопатеподібні кінцівки.

 

Група палеонтологів під керівництвом Ксавьє Люка з Єльського університету описала незвичайного викопного краба, який жив на Землі близько 90 мільйонів років тому. Крихітні членистоногі малі кулясті очі і лопатеподібні кінцівки, повідомляє "Популярная механика".

Істота жила на території сучасних США і Канади і, на думку дослідників, представляла раніше невідомий вид крабів. Всього дослідникам вдалося виявити останки 64 членистоногих, які досягали в довжину 1,6 сантиметра, а в ширину – близько одного сантиметра.

Дослідники відзначають. Що лопатеподібні кінцівки раніше були відомі тільки в морських скорпіонів, які зникли близько 250 мільйонів років тому. Анатомічно дорослі особини раніше невідомих давніх крабів були схожі на дорослих десятиногих ракоподібних, так і на їхніх пізніх личинок (будучи при цьому сформованими особинами з вираженим статевим диморфизмом). Крім того, виявлені краби мали дві маленьких антени.

Раніше палеонтологи виявили в Кенії останки, які належали найменшій людиноподібній мавпі в історії. Представники виду Simiolus minutus мешкали на Землі 12,3-12,56 мільйони років тому, а вага їхнього тіла досягала 3,5 кілограмів.