У Китаї знайдені малюнки на кістках віком понад 100 тисяч років

21 липня 06:05

Деякі лінії були присипані вохрою.

 

Група археологів із США й Китаю виявили в Китаї малюнки на кістках, вік яких оцінюється в 105-125 тисяч років. Як повідомляє N+1, малюнки були написані на двох фрагментах кістки, а потім деякі з них були присипані вохрою.

Кістки були виявлені в родовищі Лінчин в провінції Хенань. На двох фрагментах кістки були прошкрябані сім прямих ліній. Чотири з них були заповнені осадом червоного кольору. Проведений аналіз показав, що це гематит – матеріал, з якого робили охру.

На думку авторів, лінії були зроблені навмисно, на старій, вже фрагментованій кістці. Вони відрізняються від слідів, які стародавні люди залишали при обробленні туш тварин, і вони також не були зроблені випадково, під час розкопок або очищення зразків. Лінії наносили кілька разів по одному місцю, щоб вони були краще видні. Присутність залишків гематиту поруч з кістками може говорити про те, що порошок навмисно втирали в подряпини. На закінчення автори роблять обережний висновок, що малюнки могли зробити денисівці, проте самі ж роблять обмовку, що поки палеогенетических доказів цієї гіпотези немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.