Третина суперземель може бути покрита безкрайнім океаном – вчені

20 серпня 11:47

Наявність води ще не означає того, що планета придатна для життя.

 

Група вчених під керівництвом Чи Цзена з Гарвардського університету провела аналіз даних про чотири тисячі екзопланет, які були отримані за допомогою телескопів "Кеплер" і Gaia, і заявила про те, що кожна третя суперземля може бути покрита безкрайнім океаном. Разом з тим, як повідомляє Naked science, якщо на таких планетах й існує життя, то воно не схоже на земне.

Дані про маси і радіуси цих суперземель дозволили вченим розробити моделі їхньої внутрішньої структури. Модель пророкує, що екзопланети радіусом близько півтора радіуса Землі (і масою близько п'яти земних мас) повинні мати тверду поверхню. Однак планети в 2,5 земного радіуса (близько 10 мас Землі) повинні бути "планетами-океанами", на яких панує вода, складаючи до половини маси цих світів. Автори вважають, що близько 35% відомих суперземель повинні бути такими світами-океанами.

Це ще не означає, що такі планети підходять для життя знайомого нам типу. За розрахунками вчених, вони повинні бути оповиті щільною атмосферою, в якій домінує водяна пара, температура ближче до поверхні океану і під нею досягає 200-500°С. Далі, на величезній глибині, вода переходить в екзотичні, такі, що не зустрічаються на Землі стани.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.