Шкіра хамелеона надихнула науковців створити гнучкий кольоровий дисплей

26 червня 01:22

Створений дисплей надзвичайно легкий – він тонший за людське волосся.

 

У США науковці розробили кольоровий електронний дисплей, який повністю згинається. Зі слів розробників, на створення такого дисплея їх надихнула шкіра хамелеона, здатна миттєво змінювати забарвлення.

Як повідосляє ВВС, вчені пояснили, що технологія може використовуватися для створення як армійського камуфляжу, так і звичайного одягу, здатних миттєво змінювати колір. Крім того, за допомогою винаходу можна буде створювати пристрої для читання електронних книг з низьким споживанням енергії.

В технології використовується створення кольорів шляхом подачі різних рівнів напруги на дисплей. Команда науковців вже отримала грант у розмірі 300 тисяч доларів на подальшу розробку технології.

Поки що технологія недоступна для комерційного використання, оскільки потребує деякого доопрацювання. Попередні розробки подібних технологій дозволяли створювати лише дисплеї з дуже обмеженою колірною гамою.

Розробники стверджують, що сворений ними дисплей - перший, який повністю підтримує кольорову модель RGB, найбільш широко розповсюджену в сучасних електронних пристроях. Створений командою прототип надзвичайно легкий – він тонший за людське волосся.

Раніше повідомлялося, що в Японії створили перший у світі екран з повітря. У ньому використовується технологія, яка звільняє людину від необхідності фізичного контакту з сенсорними пристроями.