Портрет одного з родоначальників комп'ютерних наук з'явиться на купюрі в 50 фунтів

15 липня 16:41

Алан Тюрінг розшифрував код німецької шифрувальної машини "Енігма".

 

Портрет математика і одного з родоначальників комп'ютерних наук Алана Тюрінга з'явиться на купюрі в 50 фунтів стерлінгів. Як повідомляє "Русская служба Би-би-си", Тюрінг дешифрував коди нацистів під час Другої світової війни, а у повоєнний час був засуджений за гомосексуалізм і піддався хімічній кастрації. Вченого реабілітували лише в 2013 році.

"Алан Тюрінг був видатним математиком, і його робота значно вплинула на наше сьогоднішнє життя. Він був батьком комп'ютерних наук і штучного інтелекту, а також героєм війни. Внесок Алана Тюрінга у багатьох областях був революційним. Тюрінг - гігант, на плечах якого стоять багато хто в наші дні", - заявив керуючий Банку Англії Марк Карні.

Банкнота надійде в обіг у 2021 році. Як і всі купюри, які випускаються Банком Англії, вона буде полімерною, а не паперовою.

Робота Алана Тюрінга у роки Другої світової війни дозволило командуванню союзних військ отримати доступ до секретних донесень з флоту нацистської Німеччини. Тюрінг розкрив код німецької шифрувальної машини "Енігма", і гітлерівське командування не здогадувалась про це протягом усієї війни.

Крім того, він зіграв ключову роль у створенні ранніх обчислювальних машин. Тюрінг також придумав тест, який дозволяє відрізнити людину від комп'ютерної програми. Він носить ім'я вченого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.