Палеонтологи відкрили новий вид птерозаврів юрського періоду

29 грудня 17:50

Останки древньої літаючі рептилії були виявлені в Англії.

 

Вчені з Портсмутського університету виявили в Англії скам'янілі останки нового виду птерозаврів. Як повідомляє Naked science, новий вид отримав назву Klobiodon rochei.

На думку вчених, рептилія жила 167 мільйонів років тому, а розмах її крил досягав двох метрів. У Klobiodon rochei були величезні іклоподібні зуби - до 2,6 сантиметра в довжину, тоді як у більшості птерозаврів їх взагалі не було.

"Швидше за все, ця істота була схожа на чайку або крачку - прибережного летючого хижака, що ловив рибу і кальмарів за допомогою своїх величезних зубів, а потім повністю їх ковтав. Його великі ікла з'єднувалися, формуючи зубасту клітку, з якої мало яка здобич могла втекти, а потім Klobiodon rochei ловив її", - заявили вчені.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.