Палеонтологи назвали викопного хижака на честь "Тисячолітнього сокола" Хана Соло

31 липня 11:13

Давнє членистоноге мало незвичайну форму тіла.

 

Група канадських палеонтологів описала незвичайного хижака кембрійського періоду – членистоногого з незвичайною формою тіла. Вона нагадала дослідникам корабель "Тисячолітній сокіл", на честь якого і було названо викопна істота, повідомляє Naked science.

Відкладення, які містили сотні зразків тварин Cambroraster falcatus, були знайдені в сланцях Берджес ще у 2018 році. За словами дослідників, істота була одним з найбільших хижаків в океанах кембрійського періоду.

Скам'янілості C. falcatus зберегли лише тверді частини їхніх тіл, за винятком одного відбитка панцира зі слідами очей, клешнею по боках тіла і навіть плавниками. На думку вчених, тварини жили на Землі приблизно 507 мільйонів років тому. Швидше за все, "тисячолітні соколи" полювали на донних істот на мілководді. У них був круглий, вкритий твердими пластинами рот, по сусідству з яким розташовувалися клешні, підходящі для викопування жертв, захищені очі - саме ці западини надають суті силует "Тисячолітнього сокола".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.