Океани втрачають кисень з небезпечною швидкістю через глобальне потепління – вчені

09 грудня 18:21

З 1950 року рівень кисню в океанах знизився на 2%.

 

Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів МСОП опублікував доповідь, згідно з якою рівень кисню в світових океанах знижується з безпрецедентною швидкістю. Як повідомляє CBS news, дослідники підкреслюють, що зміни клімату небезпечно погіршують ситуацію.

У новому дослідженні взяло участь 67 вчених з 17 країн світу. Виявилося, що з 1950 року рівень кисню в океанах знизився на 2%, а обсяг води, повністю позбавленої кисню, - збільшився в чотири рази з 1960-х років.

60 років тому тільки 45 регіонів океану страждали від низької концентрації кисню, в 2011 році їхня кількість досягла 700. За даними досліджень, близько 50% втрат кисню верхніми шарами океану викликано глобальним потеплінням.

За прогнозами вчених, при збереженні нинішнього стану речей, зростання глобальної температури і збільшення витрати поживних речовин призведе до того, що до 2100 року рівень кисню в океані знизиться на 3-4%.У результаті виростуть гігантські мертві зони, де в умовах сильної гіпоксії не здатні виживати морські організми.

Дослідники відзначають, що дезоксигенація загрожує великим видам, включаючи тунця, марліна, рибу-меч і акул. Зниження їхньої чисельності може відбитися на житті сотень мільйонів людей, що залежать від рибного промислу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше 11 тисяч вчених зі 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". За їхніми словами, в разі, якщо існуючий порядок не буде переглянутий, не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".