Нові дослідження спростували смерть овечки Доллі від артриту

26 листопада 04:05

Вчені також стверджують, що Доллі та інші клоновані вівці не старіли передчасно.

 

Вчені вивчили скелет клонованої овечки Доллі, її дочки Бонні та інших клонованих овець і не знайшли у них ознак передчасного старіння. Свої висновки дослідники опублікували в журналі Scientific Reports.

У Доллі, яка стала першою клонованою вівцею з дорослих стовбурових клітин, у віці 5,5 років був діагностований артрит, що призвело до появи в науковому середовищі дискусій щодо можливості розвитку у клонованих тварин вікових хвороб і передчасного старіння.

У ході дослідження вчені вивчили дані чотирьох овець у віці восьми років, які були клоновані з того ж матеріалу, що і Доллі. В жодної з них не спостерігалося розвитку ознак артриту або передчасного старіння. Потім вчені зробили рентгенівські знімки кісток Доллі та її нащадків і встановили, що ознак розвитку артриту не спостерігається і у них.

На даний момент дослідники намагаються з'ясувати, як саме виникло переконання, що Доллі померла від остеоартриту.

Раніше повідомлялося про те, що в китайському місті Тяньцзінь планується відкриття найбільшого у світі центру по клонуванню тварин. У центрі будуть клонувати корів, коней і собак. Центр буде включати в себе лабораторії, генний банк, а також експозиційні зали. Офіційно озвучена мета створення центру – розвиток тваринництва в країні.