Нова форма пластикового забруднення нагадує звичайну гальку

20 серпня 11:53

З часом частинки пластику стають схожі на скельні породи, виточені вітром.

 

Вчені з Великобританії заявили про те, що пластикове забруднення може набувати форм, які не можна відрізнити від звичайної гальки. Це відбувається тоді, коли невеликі шматки, які називаються піропластиками, розплавляються при певних процесах у навколишньому середовищі, а потім обвуглюються, повідомляє Naked science.

Дослідники відзначають, що їм вдалося виявити подібні шматки на пляжах Ванкувера та Іспанії, тому піропластики не можна назвати регіональним явищем. Вони можуть бути широко поширені, але через схожість зі скельними породами їх важко виявити.

У ході дослідження вчені вивчили 165 шматків пластику з пляжів Вітсанд-Бей в Корнуоллі. Вони також проаналізували ще 30 шматків з Оркнейських островів в Шотландії, графства Керрі в Ірландії і північно-західної Іспанії. Вчені піддали зразки різним випробуванням, що дозволило з'ясувати, з чого вони зроблені. Спектроскопія порушеного повного внутрішнього відбивання та ІЧ-спектроскопія показали, що зразки були головним чином поліетиленом (зазвичай використовується в поліетиленових пакетах і упаковці), поліпропіленом (твердий пластик, зазвичай використовується для пакування і контейнерів) або комбінацією цих двох речовин.

Але тільки рентгенофлуоресцентний аналіз виявив присутність свинцю, що часто супроводжується хромом. Це передбачає присутність в матеріалі хромату свинцю - з'єднання, яке може бути змішане з пластиком для додання йому жовтого, червоного або оранжевого відтінку. Воно дуже токсична для всіх живих організмів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.