NASA опублікувало вражаюче фото злиття зірки і туманності

21 серпня 23:31

Обидва об'єкти розташувалися в сузір'ї Стрільця на відстані 15 тисяч світлових років від Землі.

 

Астрономи опублікували покращене зображення захоплюючого космічного злиття зірки Hen 2-427, більш відомої як WR 124, і туманності M1-67, яка її оточує.

Як повідомляється на сайті американського космічного агентства NASA, обидва об'єкти були зафіксовані оптичним телескопом Hubble. Зірка та туманність розташувалися в сузір'ї Стрільця на відстані 15 тисяч світлових років від Землі.

У центрі знімка видно яскравий об'єкт, який є зіркою Hen 2-427. Гарячі маси газу, які палають відтінками червоного і оранжевого, відносяться до туманності і несуться в космічному просторі від центру на швидкості більше 150 тисяч кілометрів на годину.

Ця зірка відноситься до особливого класу зірок Вольфа-Райе, який названий в честь астрономів Шарля Вольфа і Жоржа Рає. До цього класу зірок відносять супергарячі об'єкти, що характеризуються шаленим викидом своєї речовини.

За оцінками експертів, туманність M1-67 має вік до 10 тисяч років. За космічними мірками, туманність ще знаходиться в "дитячому" віці.

Це зображення - поліпшена версія старого знімка, який був вперше опублікований в 1998 році.

Читайте також: Hubble показав знімки космічних фантомів

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення науковців про будову і походження Всесвіту.

За чверть століття апарат провів 1,2 млн цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

За допомогою телескопа фахівці змогли отримати відомості про об'єкти, що знаходяться на відстані 13,4 млрд світлових років від Землі. Завдяки "Хабблу" вдалося уточнити вік Всесвіту і кількість галактик, що знаходяться в ній (приблизно 200 млрд).

Нові дані були також отримані про Сонячну систему і нашу Галактику - Чумацький шлях, зокрема, про розташовану в її центрі гігантську чорноу діру.

Обсяг інформації в його "архіві "перевищує 100 терабайтів, а зроблені ним знімки постійно публікуються на сторінках науково-популярних журналів і лягли в основу багатьох документальних фільмів про космічні дослідження.