На Чорнобильській АЕС нова захисна оболонка переведена в режим пробної експлуатації

25 квiтня 22:30

Напередодні річниці трагедії на ЧАЕС там почали тестування нової захисної оболонки.

 

Напередодні чергової річниці трагедії на Чорнобильській АЕС 22 квітня новий безпечний конфайнмент (захисна оболонка - ред.) переведений в режим пробної експлуатації.

Під час пробної експлуатації практично все обладнання і системи НБК будуть працювати у проектному режимі протягом 72 годин. Завдання пробної експлуатації - переконатися, що все обладнання виконує свої функції. Крім цього, робота в такому режимі дозволить перевірити рівень кваліфікації, отриманий персоналом ДСП ЧАЕС під час навчання.

Про це 25 квітня повідомила прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Тема випробувань протягом пробної експлуатації - умовне проведення демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття".

На першому етапі пробної експлуатації проводилися тренування з системою основних кранів: переміщення візків з мостових кранів в гаражі технічного обслуговування.

Після проведення пробної експлуатації проект перейде на етап дослідно-промислової експлуатації. Для цього ЧАЕС повинна отримати відповідний дозвіл на підставі документів, які будуть складені за результатами пробної експлуатації. Дослідно-промислова експлуатація триватиме рік.

Після цього ЧАЕС зможе отримати ліцензію і перейти до експлуатації НБК і демонтажунестабильных конструкцій об'єкта "Укриття".

Найбільша техногенно-екологічної катастрофа сучасності сталася 26 квітня 1986 року. Тоді внаслідок вибуху було повністю зруйновано 4-й реактор Чорнобильської АЕС. Викинуті із зруйнованого реактора в атмосферу продукти поділу ядерного палива понесло повітряними потоками на значні території, спричинивши їх радіоактивне забруднення не лише поблизу АЕС, а і за сотні і навіть тисячі кілометрів від місця аварії.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей були задіяні в роботах в 30-кілометровій зоні.

Водночас і зараз більше третини громадян України (37%) вважають, що на стан їхнього здоров'я частково або серйозно вплинули наслідки Чорнобильської катастрофи.