"Хаббл" відкрив планету, з якої випаровується залізо

04 серпня 06:05

Планета знаходиться на відстані 900 світлових років від Землі.

 

Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" відкрили гарячий юпітер WASP-121b, який настільки розжарений, що з його поверхні випаровуються навіть важкі метали. Як повідомляє NASA, планета розташовується на відстані 900 світлових років від Землі.

Дослідники підкреслюють, що вперше за всю історію спостережень вдалося помітити випаровування елементів важчих за водень і гелій. Зазвичай, гарячі юпітери все ж досить холодні всередині, щоб конденсувати елементи, такі як магній і залізо, в хмари.

Але WASP-121b знаходиться настільки близько до материнської зірки, що температура зовнішніх шарів її атмосфери перевищує 2500 градусів Цельсія, тобто, в 10 разів вища, ніж температура атмосфери будь-якої іншої відомої планети.

"Важкі метали були помічені і на інших гарячих юпитерах, але в нижніх шарах атмосфери, тому не можна було сказати, випаровуються вони чи ні. Але на WASP-121b ми помітили магній і залізо так далеко від планети, що вони ніяк гравітаційно не пов'язані", - заявив один з учених Девід Сінг.

Дослідники вважають, що спостереження за WASP-121b дозволять простежити процес втрати планетою її первинної атмосфери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.