"Хаббл" отримав знімок вмираючої зірки з сузір'я Оріона

12 серпня 13:58

В об'єктив телескопа потрапила планетарна туманність NGC 2022.

 

Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок планетарної туманності NGC 2022, яка зовні нагадує невелику медузу або чорнильну пляму. Насправді, це хмара газу, який було викинуто вмираючою зіркою, повідомляється на сайті обсерваторії.

Саму зірку можна роздивитися в центрі туманності. Коли зірки на зразок Сонця починають старіти, вони роздуваються і викидають в навколишній простір свої зовнішні шари. У загальній складності зірка може втратити близько половини своєї маси, а викинутий матеріал формує навколо неї "кокон".

У той же час ядро зірки стискається і нагрівається, випускаючи ультрафіолетове випромінювання, яке змушує світитися навколишній газ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".