Форма Ультіма Туле виявилася не такою, як передбачалося

11 лютого 12:49

Частини об'єкта виявилися схожими на "млинці".

 

Апарат New Horizons передав на Землю нові знімки об'єкта в Поясі Койпера 2014 MU69 або Ультіма Туле, які він зробив після прольоту повз об'єкт 1 січня. Як повідомляється на сайті NASA, аналіз цих зображень показав, що форма об'єкта виявилася не такою, як передбачалося спочатку.

Ультіма Туле складається з двох частин, сполучених перемичкою, які обертаються навколо загального центру мас, не зливаючись одна з одною. Після отримання перших даних про об'єкт вчені вважали, що він нагадує кеглю для боулінгу або сніговика. Нові ж знімки показують, що частини об'єкта виявилися плоскими, несхожими на сфери.

"Більша частина, умовно звана "Ультима" схожа на великий млинець, а менша, "Туле", нагадує сплюснутий горіх", - відзначають вчені. Нові знімки були зроблені в момент, коли апарат відлетів на відстань 8862 кілометри від Ультіма Туле.

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.