Експерти ОЕСР заявили про перебільшений ризик кібервійни

17 сiчня 21:30

Загроза кібервійни й використання при віртуальному нападі таких вірусів, як Stuxnet, дуже незначні. Про це йдеться в опублікованій у понеділок, 17 січня, доповіді Організації з економічного співробітництва й розвитку.

 

У документі йдеться, що ризик катастрофічних атак на стратегічні національні системи значно перебільшений. Більшість кібератак низькорівневі й призводять лише до незручності, а не до серйозного й тривалого збитку.

«Існує безліч страшних історій, які, якщо детально їх розібрати, є неправдивими, - заявив один з авторів доповіді ОЕСР, професор Пітер Соммер. - Коли починаєш аналізувати таку кібератаку виявляється, що вона або незначна, або просто була проблемою технічного характеру».

«Не слід перебільшувати небезпеку, яку становлять для національних інфраструктур комп'ютерні віруси або шахрайство за допомогою інтернету, - уточнив Соммер. - Ми створюємо плутанину, коли називаємо «кібервійною» високотехнологічне шпигунство чи блокування якихось сайтів з боку хакерів-активістів, як це було нещодавно після публікацій Wikileaks».

Доповідь досить категорично заявляє, що такі віруси, як Stuxnet, метою яких є процеси індустріального контролю, є винятками, а не нормою. Більше того, згаданий вище вірус досить однонаправлений й «полює» за ядерними центрифугами.

Тим не менш, доповідь не заперечує подібну загрозу зовсім. Автори документа закликають уряди працювати над створенням планів протидії подібним атакам, чи будуть вони випадковими, чи цілеспрямованими.

Головними ж небезпеками для людства доповідачі назвали пандемії та фінансові потрясіння, які несуть в собі набагато більш руйнівні наслідки за комп'ютерний вірус.

За матеріалами ZDNet