Динозаври процвітали, незважаючи на кліматичні зміни – вчені

10 березня 06:05

Стародавні ящури не були на межі вимирання до падіння астероїда.

 

Вчені з Імперського коледжу Лондона заявили про те, що динозаври процвітали аж до падіння чиксулубського астероїда і не були на межі вимирання через зміни клімату. Як повідомляє Naked science, дослідники змоделювали зміну навколишнього середовища і поширення динозаврів в Північній Америці.

"Результати нашої роботи припускають, що динозаври в цілому були тваринами, здатними справлятися зі змінами навколишнього середовища і кліматичними флуктуаціями, що відбувалися протягом останніх мільйонів років пізнього крейдового періоду", - заявив провідний автор дослідження Алессандро Чіаренца.

Вчені вважають, що тривалі періоди кліматичних змін не мали негативного впливу на останніх етапах крейдяного періоду. Крім того, на їхню думку, попередні дослідження недооцінювали кількість видів в той час.

У цей період континент був поділений на дві частини великим внутрішнім морем. У західній спостерігалося постійне надходження відкладень з нещодавно створених Скелястих гір, які створили ідеальні умови для фоссилизации динозаврів після їх смерті. Східна частина континенту, навпаки, характеризувалася умовами, менш придатними для фоссилізації.

У ході нового дослідження вчені провели "моделювання екологічної ніші". Це дозволило змоделювати такі умови навколишнього середовища, як температура і опади, необхідні для виживання кожного виду. Потім вчені відзначили, де саме на континенті і в який час могли з'явитися подібні умови.

Це дозволило палеонтологам створити картину того, де групи динозаврів могли вижити при зміні умов, а не тільки там, де були знайдені їхні скам'янілості. Команда виявила, що місця проживання, здатні підтримувати різні групи динозаврів, були більш поширеними в кінці крейдяного періоду, проте вони перебували в областях, в яких скам'янілості могли не зберегтися.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.