Чому світ здається щасливішим, коли ви стаєте старшими

05 березня 14:38

В старості світ здається більш приємним місцем.

 

Посміхніться і світ посміхнеться разом з вами. Якщо вам здається, що світ посміхається вам, навіть коли це не так, тоді ви, ймовірно, насолоджуєтеся щасливою пенсією, пише британська газета The Times. Нове дослідження американських учених з Гарвардської Школи медичних досліджень показало, що з віком ми менше реагуємо на гнів і менше помічаємо негативне ставлення оточуючих. Як наслідок, навколишній світ поступово здається більш приємним місцем, навіть якщо це не так насправді.

"Ми все менше і менше відчуваємо гнів і страх, а також щастя", - сказала Лора Жермін з Гарвардської Школи меддосліджень. "З часом люди можуть просто дивитися на все позитивніше".

В її дослідженні, опублікованому в журналі "Експериментальна психологія: загальна", аналізувалася здатність людини розрізняти емоції. Майже 10 тисяч людей заповнили онлайн-тест, в якому їм дали пари згенерованих комп'ютером осіб, що виражають різні рівні гніву, страху або щастя. Вони повинні були сказати, на якій фотографії емоції сильніші.

Результати показали, що у людини є кілька різних етапів життя. З'ясувалося, що діти не в повній мірі розрізняють відтінки емоцій, а найгостріше реагують на емоції оточуючих підлітки і молоді люди до 30 років. Після 30 років здатність розпізнавати всі відтінки емоцій поступово знижується.

Вчені не знають причину цього явища, але зазначають, що, можливо, зниження реакції на оціночні судження оточуючих дійсно робить людей з віком спокійніше і щасливіше.

Відповідно до дослідження Київського міжнародного інституту соціології, люди старше 70 років втрачали віру в людей лише в 5% випадків.