Біологи представили формулу для перерахунку віку собак у людський

18 листопада 12:24

Дослідники звернули увагу на накопичення епігенетичних модифікацій ДНК.

 

Вчені з Каліфорнійського університету в Каліфорнії знайшли точну формулу, яка дозволяє перевести вік собак у людський. Як повідомляє Naked science, знайти паралель між віком людей і собак дозволило накопичення епігенетичних модифікацій ДНК.

Виходячи з того, що середня тривалість життя людини 70 років, а собаки – 10, поширений нехитрий спосіб перерахувати один вік в іншій, просто помноживши (або розділивши) на сім. Разом з тим, надійної системи у цього методу немає.

У ході нового дослідження запропонували інший підхід. ДНК з віком поступово накопичує хімічні модифікації. Приєднані до певних її ділянок метильні групи допомагають настроювати і контролювати роботу геному в залежності від конкретних умов і досвіду. І вони ж, як пісочний годинник, дозволяють оцінити біологічний вік. У людей вже виявлено зв'язок між віком та накопиченням епігенетичних модифікацій. Тепер така робота пророблена і для собак

Варто відзначити, що дослідження вчених було проведено виключно на лабрадорах. У ньому взяло участь 104 тварини у віці від чотирьох тижнів до 16 років. Виявилося, що з віком у собак, як і у людей, накопичуються метильні групи. Деякі гени, для яких цей процес особливо виражений, були спільними для обох видів.

Вчені простежили за характерними змінами, які могли б провести паралелі між певними віковими категоріями у різних видів. Це і дозволило їм знайти формулу для перерахунку одних років в інші: людський вік = 16 * ln (вік собаки) + 31.

Вік людини і собаки співвідносяться нелінійно. Наприклад, однорічний лабрадор "дорівнює" 31-річній людині, п'ятирічний – 57-річній, а восьмирічний – 64-річній.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.