Астрономи зафіксували вісім нових "сигналів з космосу", що повторюються

14 серпня 17:05

Загальна кількість повторюваних Fast Radio Bursts досягло 10.

 

Вчені з допомогою радіотелескопу Канадського експерименту з картування інтенсивності водню зафіксували вісім нових "сигналів з космосу" (Fast Radio Bursts, FRB), що повторювалися. Загальна кількість повторюваних сигналів, таким чином, досягла 10, а отже, дослідники зможуть скласти статистичну базу даних, яка допоможе визначити те, чим вони є, повідомляє Naked science.

Два нових "сигнали" - FRB 180916. J0158 + 65 і FRB 181119 - спалахували більше двох разів (FRB 180916. J0158 + 65 повторювався десять разів). Інші повторилися один раз. При цьому найдовший проміжок між реєстрацією склав 20 годин. На думку дослідників, це може свідчити про різну природу Fast Radio Bursts: очевидно, деякі джерела більш активні, ніж інші.

Варто відзначити, що більшість із зареєстрованих сигналів показували зниження частоти з кожним новим зареєстрованим спалахом. На думку дослідників, саме це може допомогти в розумінні їхньої природи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Вперше швидкі радіосплески (Fast Radio Bursts, FRB) були помічені у 2007 р., однак визнаного пояснення вони не отримали досі. Невідоме і їхнє джерело: воно може розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, створюючись технічними пристроями.

Раніше вчені заявили про те, що що відкрили джерело загадкових сплесків. Спалах FRB 150418, зафіксований 18 квітня 2015 року, на думку дослідників, є наслідком злиття нейтронних зірок в еліптичній галактиці, яка розташовується на відстані 6 мільярдів світлових років від Землі.