Астрономи пояснили сигнал з космосу народженням аномального об'єкта

14 квiтня 06:05

Дві нейтронні зірки утворили магнетар.

 

Астрономи з Університету Арканзасу зафіксували спалах рентгенівського випромінювання в галактиці, яка розташовується на відстані 6,5 мільярдів світлових років від Землі. Як повідомляє Phys.org, спалах став результатом злиття двох нейтронних зірок, що сформувало магнетар.

Нейтронні зірки з'являються в результаті колапсу зірки, досить масивної для того, щоб утворити наднову, але недостатньо масивної для появи чорної діри. Коли дві нейтронних зірки зливаються, вони утворюють магнетар – нейтронну зірку з дуже сильним магнітним полем.

У ході дослідження вчені проаналізували дані, отримані рентгенівським телескопом "Чандра". Їм вдалося зафіксувати спалах в галактиці на відстані 6,5 мільярдів світлових років від Землі. Характеристики транзієнту (змінює яскравість об'єкта) відповідали тим, що спостерігалися при злитті нейтронних зірок, які породжували також гравітаційні хвилі і гамма-промені.

За допомогою спостережень за цією подією вчені змогли дізнатися, що злиття на зразок цього відбуваються 20 разів на рік у космічному просторі обсягом в один мільярд кубічних світлових років.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.