Вчені отримали фотографії сонячних хмар

10 лютого 00:25

Вчені, за допомогою апарату SDO, отримали зображення сонячних «хмар» - особливих завихрень, які утворюються на межі корональних викидів маси.

 

Супутник Solar Dynamics Observatory - обсерваторія, що вивчає сонячну динаміку. Фотографії сонячної корони було зроблено в ультрафіолетовому діапазоні. Температура зображених на знімках викидів становила близько 11 мільйонів градусів Цельсія. Раніше технології не дозволяли отримувати достатньо інформативні фотографій настільки гарячих об'єктів.

Одна сторона коронального викиду маси демонструє завихрення та нерівності, які дуже схожі на межі земних хмар. Такі структури з'являються на краях об'єктів, які рухаються з різною швидкістю. Ця динаміка має назву нестійкості Кельвіна-Гельмгольца.

Вивчення природи завихрень корональних викидів маси дасть вченим можливість пояснювати особливості поведінки викидів - зокрема, з'ясувати, як саме вони змінюють напрямок руху. Так як нестійкості Кельвіна-Гельмгольца формуються тільки на одній стороні викиду, вони ніби «тягнуть» його матеріал, приводячи до закручування всієї структури.

Раніше вчені NASA створили перше у світі стерео фото Сонця, за допомогою двох апаратів STEREO, які зробили знімки, розташувавшись по різні сторони від світила, один напроти одного.

За матеріалами Лента.ru