Росії вдалося успішно вивести супутник Глонасс на орбіту

28 листопада 12:50

Космічний апарат глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС успішно виведено на цільову орбіту.

 

"Ракета-носій "Союз-2.1б", яка стартувала сьогодні о 12:26 з космодрому Плесецьк, за допомогою розгінного блоку "Фрегат" успішно вивела на цільову орбіту космічний апарат "Глонасс-М", - повідомив офіційний представник Космічних військ полковник Олексій Золотухін.

"Старт і політ ракети-носія, а також відокремлення космічного апарату пройшли у штатному режимі, - уточнив він. - Після відокремлення о 16:03 мск супутник взято на управління засобами наземного автоматизованого комплексу".

"З космічним апаратом встановлено ​​і підтримується стійкий телеметричний зв'язок, - зазначив Золотухін. - Бортові системи супутника функціонують нормально".

Мета виконаного запуску - нарощування орбітального угрупування системи ГЛОНАСС до стану, який гарантовано дозволить забезпечити безперервність навігаційного сигналу у глобальному масштабі. За даними ЦНДІ машинобудування, станом на 28 листопада "у складі орбітального угрупування було 30 супутників, із них 23 використовувалися за цільовим призначенням, 3 - перебували на етапі введення у систему, 2 - тимчасово виведені на техобслуговування, 1 - в орбітальному резерві, 1 - на етапі льотних випробувань". Для забезпечення безперервного навігаційного сигналу на всій території Росії необхідно як мінімум 18 працюючих супутників, 24 - у глобальному масштабі.

Навігаційний космічний апарат "Глонасс-М" розроблений і вироблений на красноярському підприємстві "Інформаційні супутникові системи"/ІСС /ім.Решетньова. Маса супутника - 1415 кг, термін активного існування - 7 років. В системі штатного складу супутники працюють на круговій орбіті заввишки 19 100 км у трьох орбітальних площинах по 8 космічних апаратів у кожній.

Система ГЛОНАСС в її цивільній частині призначена для формування безперервного поля навігаційного сигналу, за допомогою якого можливе високоточне визначення координат і швидкості руху будь-яких рухомих об'єктів, оснащених приймачами системи. Вона також забезпечує вирішення завдань в інтересах безпеки Росії.

Проведений сьогодні запуск став четвертим у 2011 році, виконаним за Федеральною цільовою програмою "Глобальна навігаційна система". 4 листопада з Байконура стартувала ракета-носій "Протон-М" з трьома космічними апаратами типу "Глонасс-М". Двічі цього року працював Плесецьк - 26 лютого було вперше виведено навігаційний супутник нового покоління "Глонасс-К", 3 жовтня - "Глонасс-М".