Європейським «мисливцям» на бозон Гіггса дадуть іще рік

01 лютого 01:22

Науковці отримали ще рік, щоб знайти й зафіксувати бозон Гіггса на Великому адронному колайдері - його роботу збираються подовжити до кінця 2012 року. Таке рішення було прийнято на конференції, що відбувалася у французькому місті Шамоні й в якій брали участь фізики, задіяні в роботі прискорювача.

 

Бозон Гіггса - найбажаніша мета для сучасних фізиків. Проте досягнути її зможуть лише європейські науковці, оскільки американський прискорювач Теватрон все таки буде закрито через недостатнє фінансування у вересні 2011 року.

За раніше озвученим планом, ВАК мали закрити на рік для профілактичних і ремонтних робіт. У його механізмі необхідно переробити спеціальні мідні стабілізатори, які працюють як струмовідвід для надпровідних елементів. Якщо їх не замінити, то при підвищенні напруги їхня поведінка може бути непередбачуваною. Тим не менш, бажання науковців зробити відкриття взяло гору над інженерною прагматикою.

Основним аргументом прихильників продовження роботи колайдера стала статистика минулого року, яка показує, що прискорювач працював без жодних збоїв. Отже, науковці мають іще два роки, щоб уточнити й зафіксувати природу бозона Гіггса. Фізики вважають, що навіть при поточній енергії зіткнень протонів у 7 тераелектронвольт їм вдасться «викреслити» великі значення мас з усіх можливих для цієї частинки. Крім того, фахівці не виключають, що їм вдасться зафіксувати події народження бозонів Гіггса при зіткненнях.

Бозон Гіггса - це частинка, існування якої передбачено в рамках Стандартної моделі (найпопулярніша загальноприйнята теорія, що пояснює, як влаштовано фізичний світ). Бозон Гіггса відповідає за наявність маси в інших частинках.

За матеріалами ScienceNOW