Зеленський хоче знизити прохідний бар'єр в Раду до 3%

21 травня 13:39

Новий президент хоче скасувати і мажоритарну складову виборів народних депутатів.

 

Президент України Володимир Зеленський під час консультацій з головами фракцій і депутатських груп Верховної Ради запропонував внести зміни у виборче законодавство і скасувати мажоритарну складову виборів парламенту і знизити прохідний бар'єр до 3%, повідомив співголова депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутинник.

Сьогодні прохідний бар'єр до Верховної Ради становить 5%.

"Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести кілька правок, внести короткий законопроект з декількома правками. Перша правка – скасувати мажоритарну систему. Друга правка – знизити прохідний бар'єр до 3%", - повідомив він журналістам біля будівлі Адміністрації президента у вівторок, додавши, що обговорювалося і питання імперативного мандату, який запропонували фракції.

Довідка ZN.UA
Імперативний мандат - обмеження в діях виборної посадової особи будь-якими умовами, при порушенні яких вона може бути відкликана.

Перед цим повідомлялося, що Зеленський домовився про розпуск Верховної Ради з керівниками парламентських фракцій.

У понеділок, 20 травня, новообраний президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду України. Про це він сказав під час виступу в парламенті, після того, як приніс присягу народу України.

Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення було прийнято в 19 травня ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак це рішення не вплинуло.

Секретар ЦВК Наталія Бернацька зазначила, що на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити процес.

Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів. При цьому лідери "Батьківщини" і "Радикальної партії" вказали на необхідність зміни виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи з відкритими списками і відмову від "мажоритарки". У "Самопомочи" нагадали, що навіть якщо виборчий кодекс буде прийнятий у другому читанні, дострокові вибори все одно будуть проводитися по старій системі.