За час окупації Росія переселила в Крим 140 тисяч громадян РФ

17 жовтня 04:06

Незаконне заселення своїми громадянами анексованої території - військовий злочин Росії

 

Росія до анексії Криму додає військовий злочин, переселяючи на півострів громадян РФ і таким чином незаконно змінюючи демографічну карту Криму.

Зрозуміло, що Москва хоче збільшити там кількість людей, які є прихильниками дій окупаційної влади.

Про це в студії телеканалу UATV розповів представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

За словами гостя студії, в доповіді генерального секретаря ООН Антоніо Гуттеріша йшлося про цілу низку порушень РФ в окупованому Криму. Серед них – утиск кримських татар, заборона на отримання освіти українською мовою, призов Росією в свою армію жителів півострова і так далі. Ще одним порушенням є те, що з початку незаконної анексії Криму на півострів вже переселили понад 140 тисяч громадян Російської Федерації.

"Це така практика держави-окупанта, коли вона заміщає населення окупованої території своїм населенням – для того, щоб змінити демографічну карту цієї місцевості. Переселюючи своїх громадян на півострів, безумовно, Росія порушує 4-ту Женевську конвенцію, яка захищає цивільне населення під час війни. Але це, по суті, ще й військовий злочин – за змістом 8-ї статті Римського статуту Міжнародного кримінального суду. тобто, тут ми можемо говорити про відповідальність Росії як держави за такі дії, і про можливу в майбутньому кримінальну відповідальність громадян РФ, які приймають такі рішення. Але, безумовно, таке заміщення має на меті одне – змінити склад населення Криму для того, щоб там було більше людей, які є прихильниками дій окупаційної влади", – говорить Антон Кориневич.

Також представник президента України в АР Крим нагадав, що наша держава вже багато років наполягає на тому, щоб РФ надала доступ на територію незаконно анексованого півострова міжнародній Моніторинговій місії ООН із захисту прав людини.

Наприкінці вересня рада ЮНЕСКО опублікувала чергову доповідь гендиректора організації щодо ситуації в Криму. У документі йшлося про становище в сфері освіти, науки, культури, поширення інформації і функціонування ЗМІ, в якому констатувалося лише подальше погіршення ситуації на півострові.

У доповіді наведені конкретні факти грубих порушень прав і свобод людини, передусім українців і кримських татар, основоположних принципів і норм організації, зокрема з питань забезпечення освітніх та культурних прав, перешкоджання вільному поширенню інформації та діяльності ЗМІ, численних випадків переслідувань і незаконних арештів журналістів. Також відзначаються руйнівні дії російської окупаційної влади, що реально загрожують збереженню культурної спадщини, зокрема "Стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хора" - зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та Ханського палацу у Бахчисараї.