З КСУ звільнили суддів, які голосували за розширення повноважень Януковича

17 вересня 19:58

Наталя Шаптала, Михайло Гультай і Михайло Запорожець були обрані суддями Конституційного у вересні 2010 року.

 

Колишня голова Конституційного суду Наталя Шаптала, а також судді Михайло Гультай і Михайло Запорожець звільнені з КСУ у зв'язку із завершенням строку їх суддівських повноважень. Рішення про звільнення трьох суддів було прийнято на спеціальному пленарному засіданні КСУ у вівторок, 17 вересня.

Термін повноважень Шаптали, яка стала головою КСУ у травні, а також Гультая і Запорожця спливає 22 вересня. Вони були призначені суддями КСУ у вересні 2010 року за квотою З'їзду суддів України строком на дев'ять років. Усі троє голосували за фактичне розширення президентських повноважень Януковича, підтримавши скасування змін, внесених до Конституції у 2004 році.

Наступний з'їзд суддів, який обере трьох нових суддів КСУ замість звільнених, має відбутися у вересні цього року.

Крім того, судді КСУ обрали головою суду Олександра Тупицького, а його заступником - Сергія Головатого.

Суддею КСУ Тупицького призначив президент Віктор Янукович у травні 2013 року. У березні 2018 року судді обрали Тупицького заступником голови суду.

Головатого суддею КСУ у лютому 2018 року назаначил президент Петро Порошенко за результатами конкурсу.

Нагадаємо, 14 травня судді КСУ висловили недовіру голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку і проголосували за його звільнення з посади судді "за суттэвий дисциплінарний проступок, грубе або систематичне нехтування своїми обов'язками або невідповідність займаній посаді". Звільнення Шевчука підтримали 12 з 18 суддів.

Новою головою КСУ стала Наталя Шаптала, термін суддівських повноважень якої спливає у вересні 2019 року.

Шевчук звинуватив у своєму звільненні президента Петра Порошенка, назвав дії колег "антиконституційним переворотом" і пообіцяв оскаржити їх рішення в суді.

Детальніше про скандал в КСУ читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Суддя КСУ Ігор СЛІДЕНКО: "Для президентів Конституційний суд перетворився на дуже зручний інструмент вирішення політичних проблем"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".