ЄС стурбований законопроектом, що загрожує незалежності антикорупційної прокуратури в Україні

16 лютого 11:13

Ян Томбінський стурбований змінами, які пропонують внести в закон "Про прокуратуру".

 

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський висловив стурбованість змінами, які Верховній Раді пропонують внести в закон "Про прокуратуру". Зокрема, мова йде про проект закону № 4055.

"Я стурбований змінами, які пропонують внести в закон "Про прокуратуру" (4055), які загрожують незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через надання зайвої дискреційної влади генпрокурору", - сказано в заяві Томбінського, опублікованому у соцмережі Facebook представництва ЄС.

При цьому Томбінський підкреслив, що важливо не затягувати з введенням в 2016 році, у відповідності з зобов'язаннями України, ефективної системи декларування стану.

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський: "Я вітаю роботу, що ведеться поточного тижня у Верховній Раді щодо ...

Опубліковано European Union in Ukraine 16 лютого 2016 р.

При цьому Томбінський заявив, що проекти законів про виявленні, розшуку і управлінні активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (4056), та про арешт майна та конфіскації (4054 відповідають стандартам ЄС.

Читайте також: Абромавичус проігнорував засідання антикорупційного комітету Ради

Нагадаємо, грудні були призначені керівники структурних підрозділів САП.

У зв'язку з вимогами західних партнерів в Україні зайнялися створенням правоохоронних органів, метою яких є боротьба з топ-корупцією: Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

30 листопада антикорупційним прокурором був призначений Назар Холодницький. Згодом він повідомив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура почне роботу в повному обсязі після повного формування штату співробітників. Заступником Холодницкого став Володимир Кривенко. Варто відзначити, що кандидатуру Кривенко на цю посаду також рекомендувала конкурсна комісія з відбору кандидатів.

Рядові співробітники Антикорупційної прокуратури будуть отримувати з урахуванням різних надбавок близько 50 тисяч гривень в місяць. У керівників зарплата визначена в розмірі близько 60 тисяч гривень, у начальників управлінь – 65 тисяч. Глава відомства буде отримувати 80 тисяч гривень.