ЄС не визнає "вибори" Путіна в окупованому Криму

19 березня 21:21

Під час виборчої кампанії та голосування Росія порушила свої міжнародні зобов'язання.

 

Європейський Союз вважає недійсним проведення так званих "виборів" президента Росії в окупованому Криму.

"Європейський Союз не визнає незаконну анексію Криму та Севастополя Російською Федерацією і тому не визнає проведення виборів на Кримському півострові", - йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті Верховного представництва ЄС у закордонних справах і політиці безпеки в понеділок, 19 березня.

Так як ЄС вважає Крим анексованою територією, спостерігачі Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ не відвідували півострів і не здійснювали спостереження за ходом "голосування".

"ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності й суверенітету України", - підкреслили в дипломатичному представництві.

У той же час, спостерігачі, які працювали на міжнародно визнаній території РФ, зафіксували порушення Росією своїх міжнародних зобов'язань.

"Спостерігачі реєстрували обмеження на свободу зібрань, об'єднань і вираження думок, а також на реєстрацію кандидатів, що обмежувало простір для політичної участі та призвело до відсутності справжньої конкуренції", - сказано в заяві.

Також в ЄС вказали на проблеми з дотриманням таємниці голосування та прозорості підрахунку голосів.

При цьому процес голосування на території РФ в ЄС визнали в цілому відкритим і ефективним, а також висловили сподівання, що Росія візьме до уваги інформацію про зафіксовані порушення та недоліки.

Вибори президента Росії пройшли 18 березня - в четверту річницю незаконної анексії Криму. Участь в них взяли 8 кандидатів, у тому числі діючий президент країни. Після обробки 99% підсумкових протоколів, за даними ЦВК РФ діючий глава держави Володимир Путін набрав 76,65% голосів, Павло Грудінін - 11,82%, Володимир Жириновський - 5,68%, Ксенія Собчак - 1,66%.

Верховна Рада звернулася до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, парламентських асамблей, іноземних парламентів та урядів із закликом не визнавати легітимність виборів президента РФ у разі проведення "голосування" в анексованому Криму.

Президент України Петро Порошенко, у свою чергу, закликав держави-партнерів України не допустити участі громадян у так званих "виборах" президента РФ в Криму в якості міжнародних спостерігачів".

Європейський Союз заявив, що не визнає результатів голосування в окупованому Криму.

Детальніше про результати виборів у Росії і перспективи четвертого терміну Путіна читайте в матеріалі Олексія Їжака "Путін буде Дудь" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".