Єлісєєв спростував слова Пристайка про згоду Порошенка з "формулою Штайнмайера"

13 вересня 22:24

Ексзаступник глави АП підкреслив, що Україна ніколи не погоджувала план, на якому наполягає Кремль.

 

П'ятий президент України Петро Порошенко й українські дипломати ніколи не погоджувалися на реалізацію так званої "формули Штанймаєра", заявив колишній заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв. Так він відреагував на сьогоднішню заяву міністра закордонних справ Вадима Пристайка, який сказав, що Порошенко нібито погодив згадану "формулу" у 2016 році.

Єлісєєв констатував, що саме обговорення врегулювання ситуації в Донбасі за вигідним Росії сценарієм є пасткою для української влади.

"Як екс-учасник нормандських переговорів на рівні дипрадників пояснюю: згідно з принципом "нічого не узгоджено, поки все не узгоджено" Україна ніколи не давала і не могла дати згоду на "формулу Штайнмаєра". Глава держави не міг узгодити те, що вимагає згоди Верховної Ради. РФ розставляє пастки", - написав Єлісєєв на своїй сторінці у Twitter в п'ятницю, 13 вересня.

Нагадаємо, 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Другий президент України Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість, "формулу Штайнмаєра" на зустрічі "Нормандської четвірки" затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.

У той же час, міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. При цьому він заявив, що "формулу Штайнмаєра" в 2016 році нібито погодив п'ятий президент України Петро Порошенкоо. Проте Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

13 вересня Верховна Рада голосами фракцій "Слуги народу", "Опозиційної платформи – За життя", "Батьківщини" і групи "За майбутнє" достроково розпустила Центральну виборчу комісію. Найближчим часом парламент має затвердити новий склад ЦВК.