Врегулювання конфлікту в Донбасі є викликом для ОБСЄ – МЗС Польщі

10 вересня 16:25

На думку дипломатів, російська агресія на сході України загрожує безпеці всієї Європи.

 

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович на відкритті засідання Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Варшаві повідомив про те, що конфлікт на сході України, ініційований агресією РФ, є загрозою безпекці всієї Європи, а його врегулювання - викликом для організації, повідомляє "Польське радіо".

"Конфлікт є однією з основних загроз для європейської безпеки і найбільшою проблемою для ОБСЄ. Поки ми не вирішимо цей конфлікт, довіра до організації перебуватиме під загрозою", - підкреслив Чапутович.

У засіданні ОБСЄ у Варшаві беруть участь 1500 представників урядів і громадянського суспільства держав-членів організації. Воно триватиме до 23 вересня. На ньому планується переглянути зобов'язання країн-членів ОБСЄ в межах дотримання основних прав і свобод людини, демократії, толерантності та протидії дискримінації.

Зазначимо, 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО. В ОБСЄ пообіцяли підтримку планам введення миротворчої місії в Донбас, але не на умовах РФ.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.

Без російської "гумдопомоги" терористичні угруповання "Л-ДНР" перестануть існувати. Тому в РФ наполягають на тому, що миротворці повинні розміщуватися лише вздовж лінії розмежування сторін в Донбасі та захищати спостерігачів місії ОБСЄ.

Детальніше про нівелювання ролі міжнародних організацій у врегулюванні конфліктів читайте у статті Сергія Корсунського "Новий світовий безлад: ласкаво просимо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".