Волкер пов'язав агресію Росії у Керченській протоці з українськими виборами

06 грудня 10:41

Москва намагається вплинути на політику в Києві, виставити уряд у поганому світлі, зазначив дипломат.

 

Російська Федерація намагається вплинути на вибори в Україні, так само як намагалася вплинути на вибори в Німеччині та Франції, заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. За його словами, РФ через конфлікт у Керченській протоці хоче вплинути на український уряд.

"Я думаю, що вони намагаються вплинути на політику в Києві, виставити уряд у поганому світлі, мовляв, ці речі все ще тривають. Зрозуміло, що український уряд не може це контролювати, рушійною силою тут є Росія.… Росія роками закладала цеглини, які призвели до цього інциденту. Претензія на анексію Криму, претензія на територіальні води, побудова мосту, посилення військово-морських патрулів, одностороння претензія на контроль над доступом до Азовського моря. Ми говорили з партнерами і передбачали саме такі дії", - сказав Волкер в інтерв'ю "Голосу Америки".

На питання щодо того, чи бачить американський дипломат інцидент у Керченській протоці у контексті українських виборів, він відповів: "Так, абсолютно. Я думаю, що Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вони намагалися вплинути на вибори в Німеччині, Франції. Чого вони не розуміють, так це те, що українці змінилися, у них сильніше відчуття національного духу та ідентичності".

Унаслідок атаки в районі Керченської протоки прикордонна служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту. Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону".

Зазначимо, що Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".