Велика Британія вимагає припинити неждані "гуманітарні конвої" з РФ

19 лютого 07:57

В Росії продовжують ігнорувати Мінські домовленості.

 

Постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс вимагала припинити несподівані та незаплановані "гуманітарні конвої" з боку Росії на Донбас. Натомість вона закликала сприяти в доставленні міжнародної гуманітарної допомоги на Донбас і забезпечити доступ представників "Міжнародного комітету Червоного Хреста" до затриманих.

На думку Пірс, Росія несе відповідальність за страждання людей на окупованих територіях, але будь-яка допомога має надходити цивільно та організовано. На засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку у вівторок, 18 лютого, вона зазначила:

"За шість років з початку цього конфлікту понад 13 тис. людей втратили життя, включно з близько 3,5 тис. мирних жителів, і майже 30 тис., що отримали поранення. 3,5 млн людей потребують гуманітарної допомоги. Росія несе велику відповідальність за тривалі страждання. Ми закликаємо Росію негайно припинити практику відправлення нежданих "гуманітарних конвоїв" через кордон і замість цього сфокусуватися на сприянні в безпечному доставленні міжнародної допомоги, заснованої на узгодженому міжнародному механізмі, як передбачено Мінськими угодами"..

Пірс також додала, що від Росії очікують гарантування "повного і безумовного" доступу МКЧХ до затриманих.

Постпред підкреслила, що Сполучене Королівство повністю підтримує Мінські угоди, суверенітет і територіальну цілісність України. Також, за її словами, Лондон вітає зобов'язання президента України Володимира Зеленського завершити конфлікт на Донбасі, і його кроки стосовно досягнення миру дипломатичним шляхом, включно з обміном ув'язненими, прийняттям "формули Штайнмаєра" і прогресом у розведенні сил.

Раніше повідомлялось, що Посол Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Мелінда Сіммонс закликала Росію використовувати вплив над бойовиками для повного виконання Мінських угод.

Представники США на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН вказали Росії на необхідність вивести свої війська з українського Донбасу і Криму.

Засідання Ради безпеки ООН щодо Мінських домовленостей ініціювали з боку Росії напередодні спецзасідання Генасамблеї. В МЗС це назвали черговим трюком російської дипломатії.

Засідання Генасамблеї ООН,за ініціативи України,20 лютого проведе спеціальне засідання щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях.