В адміністрації президента запевняють, що Янукович і Обама розмовляли 20 хвилин, а не 4

28 березня 14:20

Гончарук спростував інформацію, що бесіда Януковича і Обами тривала 4 хвилини. За словами представника адміністрації президента, насправді зустріч тривала майже 20 хвилин.

 

Головною темою зустрічі президентів США і України Барака Обами та Віктора Януковича в Сеулі став внесок України у світову безпеку, їхня розмова тривала близько 20 хвилин, повідомив радник президента - керівник Головного управління з питань міжнародних відносин адміністрації президента України Андрій Гончарук.

"Я хочу підкреслити, що після зустрічі і в коментарях президента України, і в інформації, яку поширював Білий дім, говорилося про значний внесок України у світову безпеку, і це було головною темою розмови. Попутно президенти обговорили питання майбутніх виборів і сучасну політичну ситуацію" , - сказав Гончарук, коментуючи підсумки Саміту з питань ядерної безпеки у Сеулі.

Він підкреслив, що це була "зустріч, а не кулуарне спілкування". "Як і планувалося, вона не була тривалою, але питання, які обговорювалися, є надзвичайно важливими для обох країн", - зазначив Гончарук. За його словами, Обама високо оцінив виконання Україною взятих зобов'язань і подякував українській стороні за вивезення всіх запасів високозбагаченого урану з території країни.

"Очевидно, цей факт підкреслює лідерство України в питаннях ядерної безпеки. Власне, обидва лідери констатували, що це дійсно важливий крок до світової ядерної безпеки, і цей крок зробила Україна", - сказав радник президента.

При цьому він висловив здивування коментарями в українському інформаційному просторі, в яких про зміст зустрічі президентів майже не говорять, "зате рахують хвилини в тих чи інших переговорах". "Ось, наприклад, я прочитав в одному з видань, що зустріч Януковича з Обамою тривала 4 хвилини. Це при тому, що представників цієї газети ні на саміті, ні, зрозуміло, на зустрічі не було - там були тільки президенти країн і члени офіційних делегацій. Насправді зустріч тривала майже 20 хвилин, і відбувалася саме перед другою пленарною сесією саміту", - пояснив Гончарук.

Це нормальна світова дипломатична практика проведення "двосторонок" на багатосторонніх заходах, додав він.

Нагадаємо, українська сторона за результатами зустрічі повідомила, що президенти двох країн обговорили питання ядерної безпеки, в тому числі ініціативу української сторони про створення науково-дослідного центру на базі Чорнобильської АЕС.

У повідомленні ж американської сторони вказувалося, що крім цих тем, Обама зазначив, що для України важливо продемонструвати життєздатність української демократії шляхом проведення чесних і прозорих парламентських виборів у жовтні, а також висловив стурбованість США виборчим переслідуванням політичної опозиції в Україні. !zn

Читайте також:

Янукович в Сеулі запропонував поділитися напрацюваннями продовження експлуатації ядерних енергоблоків

Генсек ООН подякував Україні за допомогу у подоланні аварії на АЕС "Фукусіма-1
"

Багато поганих акторів прагнуть дістати ядерні матеріали, - Обама

Янукович в Сеулі зустрівся з Обамою