В Україні планується створити своє ФБР — експерт

02 вересня 09:12

Діяльність ФБР буде спрямована і буде координуватися Кабміном через міністра фінансів.

 

Ще один орган, який планують вивести на політичну арену, називатиметься Фінансове бюро розслідувань (ФБР). Наразі в законопроекті фігурує статус центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері господарської діяльності, які прямо чи опосередковано заподіюють шкоду публічному інтересу у сфері фінансів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт StateWatch. За його словами, діяльність ФБР спрямовуватиметься й координуватиметься Кабміном через міністра фінансів. У своїй діяльності вони керуватимуться типовими принципами взаємодії з іншими органами публічної влади, а також отримають доступ до переважної більшості державних баз даних та реєстрів, що прямо закріплюється в законопроекті.

"Гранична чисельність ФБР у законопроекті не зазначена. І це ризик нескінченного розростання центрального апарату Бюро та його територіальних управлінь. Очільник цього органу повинен мати вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи не менше 15 років, досвід роботи на керівник посадах не менше 5 років, вільно володіти українською та двома іноземними мовами (не одна мова, оскільки російська також є офіційною мовою Ради Європи), - зазначає експерт. - Тим часом законопроект досі перебуває на етапі розробки. Ключовий момент - статус цього органу. Існує варіант, щоб вивести його зі структури Кабміну і створити повноцінний інститут "державних правоохоронних органів", із правом призначення голови ФБР президентом України".

Детальніше про кадри та необхідність реформ у правоохоронних структурах читайте у статті Олександра Лємєнова "Роздоріжжя змін у кримінальному блоці ЗеКоманди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".