В ООН заявили про необхідність прозорого і повного розслідування катастрофи українського літака

14 сiчня 07:50

ООН висловила офіційну позицію організації

 

Падіння українського лайнера має бути розслідувано до останньої крапки, і всьому повинна бути надана повна політична, юридична та фінансова оцінка.

Розслідування катастрофи літака компанії "Міжнародних авіаліній України" під Тегераном має бути прозорим і проходити за участю зачеплених трагедією країн. Про це заявив 13 січня на брифінгу офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік, передає Белта.

"Звернули увагу на оголошення Ісламської Республіки Іран про те, що український літак ненавмисно був збитий іранськими ВВС", - сказав він. "Вкрай важливо, щоб влада забезпечила ретельне і прозоре розслідування події трагічного інциденту", - зазначив Стефан Дюжаррік. Він також нагадав, що згідно з Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію, розслідування повинно проходити за участю країн, чиї громадяни загинули в катастрофі.

Таку участь вже забезпечено для групи українських експертів. А також всі канадські фахівці та дипломати, які повинні взяти участь в розслідуванні катастрофи та надавати допомогу родичам загиблих, отримали іранські візи.

Глава МЗС Канади Жан-Філіп Шампань на своїй сторінці в Twitter 13 січня написав: "Всі візи отримані. Команда [фахівців і дипломатів - ред.] у повному складі прибуде в Тегеран пізніше сьогодні".

В канадську оперативну групу, яка прибула в Анкару для отримання іранських віз, увійшли 10 дипломатів і два представника канадської Ради з безпеки на транспорті.

Нагадаємо, у п'ятницю, 10 січня, відбулася другий телефонна розмова президента України Володимира Зеленського з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, присвячена розслідуванню падіння авіалайнера Boeing 737 "МАУ" в Ірані.

"Сторони прийшли до згоди, що необхідний ретельний підхід до вивчення інформації, а також тісне співробітництво міжнародних партнерів в обміні даними", - повідомили в Офісі президента за підсумками розмови лідерів двох держав.

Зеленський поінформував Трюдо про свої контакти із держсекретарем США Майком Помпео і представниками інших держав, а також запевнив співрозмовника, що Іран не перешкоджає роботі українських експертів на місці катастрофи.

"Іранська сторона сприяє розслідуванню та надала доступ до місця авіакатастрофи, фрагментів літака і "чорних скриньок", - зазначив глава держави.