В ході атаки на українські судна в Керченській протоці росіяни витратили 1200 снарядів

06 сiчня 19:01

В судно "Бердянськ" російський прикордонний корабель "Смарагд" потрапив чотири рази.

 

Російські прикордонники випустили по українським судам під час атаки в Керченській протоці в кінці листопада 1200 снарядів. Про це повідомив адвокат Ілля Новіков в ефірі радіостанції "Ехо Москви".

За його словами, позиція російської сторони звучить так, що вони були змушені припинити порушення кордону.

"Це "зобов'язані припинити" вилилося в стрілянину з великокаліберної гармати (по українським судам - ред.). За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка - було витрачено близько 1200 снарядів. ... Вони (моряки - ред.) дивом не загинули", - додав адвокат.

Новіков зазначив, що вогонь вів російський прикордонний корабель "Смарагд". Щоб уникнути обстрілу, українські кораблі почали розходитися в морі, і за "Бердянськом" пішов один з прикордонних кораблів РФ, який потрапив в судно щонайменше чотири рази. З цих чотирьох влучень, за словами адвоката, два - були небезпечними. У результаті одного з них і отримали поранення троє членів екіпажу від осколків броні катера, яка була пробита снарядом.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли в Москву, де більшість з них знаходиться в СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли в лікарню "Матроської тиші".

Всі 24 українських моряків, яких незаконно утримують у СІЗО Москви, просять вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.