Україна звернеться до суду в Гаазі щодо компенсації за захоплення Росією моряків

20 травня 22:59

Також МЗС працює над кейсами проти Росії в повному обсязі, і жоден процес не призупинено.

 

Міністерство закордонних справ України 22 травня подасть у Міжнародний морський трибунал меморандум проти Росії у справі про незаконне затримання трьох кораблів Військово-морського флоту України і 24 членів їх екіпажу, повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна-24" в середу.

Як передає "Інтерфакс-Україна", Єнін додав, що Україна буде вимагати від РФ моральної та матеріальної компенсації для українських моряків.

"Безумовно, ми досліджували кращі світові практики, зокрема практику Європейського суду з прав людини, і ми безумовно на максимальному рівні будемо вимагати компенсацію збитку нашим морякам, причому як матеріальних, так і компенсації моральних збитків", - підкреслив він.

Заступник голови МЗС також запевнив, що міністерство працює над кейсами проти Росії в повному обсязі, і жоден процес не призупинено.

Читайте також: Кабмін звільнив заступника голови МОЗ Загрійчука

18 листопада минулого року Росія повернула Україні захоплені в 2018 році кораблі ВМС. 20 листопада їх за допомогою буксирів доставили в порт Очакова. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язано з рішенням Міжнародного рибуналу ООН з морського права, а є нібито "жестом доброї волі".

Кораблі майже рік простояли в порту окупованої Керчі, а перед виведенням на них проводилися роботи: росіяни заклали пробоїни в бортах катерів. Водночас вони демонтували з кораблів все обладнання, вилучили боєприпаси і документи, привівши катера в непридатність. Те, що росіяни не вкрали, вони зламали і розбили.

Військовополонені моряки повернулися в Україну 7 вересня в межах обміну утримуваними особами, проте РФ не закрила кримінальні справи в їх відношенні і продовжує звинувачувати українських військових у порушенні "російського кордону".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" на ZN.UA.