У законопроекті про антикорупційний суд є норми для блокування його роботи після прийняття – Ситник

29 сiчня 13:37

За відсутності таких судів в Україні поступово поновлюються на посадах учасники й організатори корупційних схем.

 

Низка норм президентського законопроекту про антикорупційний суд сформульовані таким чином, щоб завадити йому запрацювати після прийняття, повідомив директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

"Я неймовірно радий тому, що у нас вже є в парламенті законопроект про антикорупційний суд. Звичайно, у цьому законі навмисно створено низку норм, які спрямовані на те, щоб цей законопроект не зміг запрацювати на практиці", - підкреслив він під час презентації щорічного опитування щодо сприйняття рівня корупції в Україні.

За словами Ситника, у Бюро є багато справ, які були передані до судів вже понад рік. Але суди поступово знімають запобіжні заходи з підозрюваних і поновлюють їх на посадах.

"Є справи, є мільярдні збитки, мільярдні розкрадання і є особа, яка продовжує займатися злочинною діяльністю", - цитує голову НАБУ "РБК-Україна".

Раніше президентський законопроект про антикорупційний суд розкритикували Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк. У МВФ повідомили про те, що законопроект в його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання України перед міжнародними партнерами в разі його прийняття.

Пізніше президент Петро Порошенко заявив про те, що Україна за участю міжнародних партнерів розпочала роботу з внесення змін до президентського проекту закону про Вищий антикорупційний суд.

Нагадаємо, 22 грудня у Верховній Раді зареєстрували внесений президентом Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд".

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".