У США ексюриста Обами судять за приховування фактів роботи на Януковича

12 серпня 13:36

Грег Крейг був пов'язаний з консультантом Януковича Манафортом.

 

Колишній юрист Білого дому часів президента Барака Обами Грег Крейг постав перед судом за звинуваченням у дачі неправдивих свідчень і приховуванні інформації в ході федерального розслідування, яке перетиналося з розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в американські вибори 2016 року. Обвинувачення стосуються його роботи на режим президента-утікача Віктора Януковича, передає WCBE.

У ході розслідування команда Мюллера розкрила докази правопорушення Крейга, але передала матеріали в прокуратуру США по округу Колумбія для судового переслідування.

Це один з кількох випадків, які випливають з розслідування Мюллера, в якій стверджується про порушення Закону про реєстрацію іноземних агентів.

Крейг також став першою людиною, якій було висунуто звинувачення у справі, пов'язаній із розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера після того, як той завершив своє розслідування втручання Росії у президентські вибори в США. Справу проти Крейга пов'язано з Законом про реєстрацію іноземних агентів або FARA. Робота від імені уряду України президента Віктора Януковича була пов'язана з Полом Манафортом, який в той час був політичним консультантом і заробляв десятки мільйонів доларів.

В обвинувальному висновку стверджується, що Крейг приховував інформацію, яку він знав і повинен був надати в департамент. Але Крейг надав правоохоронцям неправдиву інформацію.

Пол Манафорт допоміг найняти Крейга для складання звіту про переслідування урядом колишнього прем'єрміністра Юлії Тимошенко. На міжнародному рівні справу проти Тимошенко розглядалася як політично мотивована.

Очікує, що розгляд у суді займе два з половиною тижня.

18 квітня Мін'юст опублікував 448-сторінкову версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер прийшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає. При цьому, певні рядки і цілі абзаци тексту були заретушовані. У цьому зв'язку демократи в Палаті представників, які ведуть паралельне розслідування у цій справі, виступили з вимогою до Мін'юсту надати їм невідредагований текст.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".