У Румунії угорці написали заяву в ООН на захист закарпатських угорців - ЗМІ

25 жовтня 13:19

Під заявою поставили підпис представники низки угорських партій та організацій.

 

У Румунії угорські політичні партії та організації у середу, 24 жовтня, підписали спільну заяву на захист прав меншин, яку подали в ООН. У заяві також йдеться про утиски закарпатських угорців. Як повідомляє видання Mukachevo.net, зустріч партій та організацій відбулася у Коложварі за участі уповноваженого держсекретаря прем'єр-міністра Угорщини Каталін Сілі.

"Оскільки тепер в Україні не лише позбавляють представників закарпатських меншин їх прав, а й переслідують угорців, слід нагадати про статтю 2 Декларації ООН про ліквідацію дискримінації. Просимо попередити Україну, відповідно до статуту ООН, аби вона несла відповідальність щодо прийнятого нею документу", - йдеться у заяві.

Вказується, що під заявою поставили підпис представники Демократичної спілки угорців Румунії, Угорської Народної партії Трансильванії, Угорської Громадянської партії, а також представники угорської національної ради і Секейської національної ради.

Раніше Угорщина запропонувала Україні укласти договір про захист національних меншин в кожній з країн. Як заявив міністр закордонних справ країни Петер Сійярто після зустрічі з главою українського МЗС Павлом Клімкіним, Україна пообіцяла розглянути таку пропозицію.

Відносини між Будапештом і Києвом залишаються натягнутими. 4 жовтня послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню було вручено ноту про те, що консула Угорщини у місті Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон-грата і він повинен покинути територію України. У свою чергу міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто викликав посла України в Будапешті і повідомив йому про те, що український консул також повинен покинути територію країни.

Конфлікт спалахнув після того, як у вересні ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадяни України отримують угорські паспорти та промовляють присягу на вірність Угорщині у консульстві в Береговому.

Детальніше про угорсько-українське протистояння читайте в статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".