У рейтингу доброчесності лідирують депутати "Самопомочі" і позафракційні — "Чесно"

11 червня 00:14

У Раді восьмого скликання активісти нарахували 25 доброчесних депутатів.

 

Рух "Чесно" нарахував 25 самих доброчесних депутатів Ради 8 скликання, серед яких 12 членів фракції "Самопоміч", троє членів "Батьківщини", двоє членів БПП "Солідарність" і вісім позафракційних депутатів. Рейтинг найбільш нечесних парламентарів очолили троє народних депутатів з "Відродження", троє з "Воля народу", троє з БПП "Солідарність" і один з Опозиційного блоку.

Доброчесність активісти визначали за шістьма критеріями: кнопкодавство, прогули, підтримка антидемократичних ініціатив, підкуп і фігурування в антикорупційних розслідуваннях.

Так, найбільш недоброчесними згідно рейтингу стали депутати Максим Єфімов, Олександр Третьяков, Олег Недава (БПП "Солідарність"), Ярослав Москаленко, Анатолій Гіршфельд, Олесь Довгий ("Воля народу"), Антон Яценко, Антон Кіссе, Володимир Зубик ("Відродження") та Олександр Нечаєв ("Опозиційний блок").

Серед дорброчесних депутатів активісти "Чесно" називають Сергія та Олега Соболєвих, Вікторію Пташник, Світлану Заліщук, Сергія Лещенка, Оксану Сироїд, Наталію Новак, Олексія Рябчина та інших.

Раніше президент України Валадимир Зеленський записав відеозвернення до депутатів, в якому в іронічній формі подякував їм за "плідну роботу".

"Рівень вашої підтримки був 4%. Але спасибі, що не зупиняєтеся і продовжуєте пробивати дно. Люди все це бачать і розуміють. 21 липня вони це оцінять", - йдеться у зверненні.

Як повідомлялося, в 2018 році з держбюджету було виділено 24,7 млн гривень на компенсацію проїзду для народних депутатів. За даними громадського руху "Чесно", в 2018 році щонайменше 140 нардепів кнопкодавили 1270 разів під час голосувань Верховної Ради. Найчастіше на кнопкодавстві ловили представників фракції "Блок Петра Порошенка" (475 разів), фракції "Народний фронт" (334 разів), групи "Відродження" (237 разів).