У НАБУ назвали незаконною конфіскацію заарештованих у рамках "газової справи" грошей в "Ощадбанку"

09 листопада 18:37

У Бюро стверджують, що ГПУ домоглася арешту та конфіскації коштіів, вже заарештованих у рамках іншого кримінального провадження.

 

Національне антикорупційне бюро вважає спецконфискацию 156 мільйонів доларів з рахунків компанії Quickpace Limited в "Ощадбанку" незаконною, а недавні заяви генпрокурора Юрія Луценка на адресу НАБУ – безглуздими.

"Заяви генерального прокурора про те, що НАБУ нібито "підіграє Януковичу" і нібито намагається отримати "засекречене рішення суду" на його користь просто безглузді", - сказано в прес-релізі НАБУ, поширеній увечері в четвер, 9 листопада.

В Бюро вважають, що заяви Луценка не є поясненням дій посадових осіб "Ощадбанку", а виглядають, як "спроби приховати від громадськості певні факти".

"Фрагменти зазначеного вироку суду були опубліковані в ЗМІ і досі доступні для перегляду, тому його "секретність" дещо перебільшена", - йдеться в заяві.

У НАБУ запевнили, що не мали б претензій до арешту та конфіскації зазначених коштів, якби ГПУ попередньо домоглася зняття арешту, накладеного на них у рамках "газової справи", а також довела, що вони дійсно мають відношення до екс-директора компанії "Газ України-2020" Аркадія Кашкіна.

"Генеральний прокурор, або, принаймні, його заступник Євген Єнін, повинні знати, що обтяження, накладене на грошові кошти, діє до тих пір, поки не буде скасовано в установленому законом порядку. Крім того, спецконфіскація не застосовується до коштів, призначених для відшкодування шкоди, заподіяної злочином", - пояснили в НАБУ, уточнивши, що кошти Quickpace Limited були заарештовані саме з цією метою. І після винесення обвинувального вироку у "справі Онищенкв" держава отримала б можливість компенсувати за рахунок цих грошей збитки від "газової схеми".

Обравши іншу тактику, Генпрокуратура своїми діям "поставила під удар посадових осіб "Ощадбанку" і створила підстави для подальшого оскарження цього рішення з боку зацікавлених осіб".

У НАБУ підкреслили, що саме суд зобов'язав Бюро зареєструвати кримінальні провадження за фактом розтрати коштів службовими особами "Ощадбанку".

У Бюро нагадали, що кошти були арештовані після того, як був встановлений факт покупки Онищенком частки компанії-нерезидента Prontoservus Limited Сергія Арбузова, яка була засновником і власником Quickpace.

У рамках справи був накладений арешт на активи Prontoservus Limited в Україні – 157 мільйонів доларів і 252 тисячі гривень на рахунках Quickpace Limited у "Ощадбанку", "Укрэксимбанку" і "Експобанку".

При цьому НАБУ не був встановлений факт приналежності цих коштів Кашкіну.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро повідомило про зникнення з рахунків ПАТ "Ощадбанк" близько 156,8 млн доларів США і 218,1 тис. грн, що належали компанії Quickpace Limited, пов'язаній з депутатом Олександром Онищенком, і були заарештовані за рішенням суду на рахунках у ПАТ "Ощадбанк" у рамках розслідування так званої "газової справи". За даними НАБУ 17 жовтня 2017 року гроші зникли з рахунків у ПАТ "Державний ощадний банк України".

У свою чергу, колишній народний депутат Олександр Онищенко в коментарі "Українській правді" заявив, що не має відношення до заарештованих коштів компанії Quickpace Limited, а гроші були заарештовані Генпрокуратурою у 2014 році у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

В "Ощадбанку" та Генпрокуратурі підтвердили, що кошти Quickpace Limited були переведені на рахунки Держказначейства згідно з судовим рішенням про спецконфіскацію.