У ДФС відмовилися вважати Насірова керівником відомства

27 грудня 22:29

ЗМІ опублікували фотокопію підписаного Насиіровим "наказу" без номера, про те, що він приступив до виконання обов'язків голови ДФС у зв'язку з рішенням суду.

 

У Державній фіскальній службі вважають неправомірним наказ, підписаний Романом Насировым про відновлення самого себе на посаді голови ДФС у зв'язку з рішенням Окружного адмінсуду Києва.

Як повідомила голова прес-служби ДФС Наталія Непряхіна, у четвер, 27 грудня, Насіров приходив до центрального офісу відомства, проте у кабінет голови ДФС його не пустили.

"Роман Насіров був сьогодні у ДФС. Ні, силою кабінет не захоплював. Керівником ДФС є Олександр Власов, призначений на посаду Кабміном 5 вересня 2018 року", - написала Непряхіна на своїй сторінці у Facebook у четвер, 27 грудня.

У відомстві стверджують, що, незважаючи на ухвалу суду, рішення про заміну керівника ДФС має право приймати виключно Кабінет міністрів.

"Питання оновлення керівника центрального органу виконавчої влади повинен здійснюватися на підставі розпорядження Кабінету міністрів України, проект якого вноситься Мінфіном. Саме уряд є суб'єктом призначення", - озвучила Непряхіна офіційну позицію відомства.

За її словами, в разі відповідного рішення уряду, ДФС видасть указ про його виконання і "відновлення Насірова на вказаній посаді".

Раніше низка ЗМІ оприлюднила фотокопію підписаного Насіровим "наказу" без номера про те, що він приступив до виконання обов'язків голови ДФС на підставі рішення суду про його поновлення на посаді.

Як повідомлялось, 11 грудня комісія суддів Окружного адміністративного суду Києва під головуванням судді Наталія Клименчук прийняла рішення про поновлення Романа Насірова на посаді голови ДФС. Також йому мають виплатити заробітну плату за час відсторонення розміром 184 тисячі гривень. В уряді заявили, що оскаржуватимуть рішення суду.

Нагадаємо, що 2 березня минулого року детективи НАБУ вручили голові ГФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки. Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму два млрд гривень.

За даними слідства, в 2015 році Насіров прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у "газовій схемі" компаній, підконтрольних депутату Олександру Онищенку, на загальну суму більше 2 мільярдів гривень.

Детальніше про проблему Насірова читайте у статті Олександра Лємєнова "Насіров Шредінгера" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".