У Держдумі РФ пропонують денонсувати Договір про співпрацю з Україною в частині кордонів

14 сiчня 16:08

Російський депутат-єдинорос Затулін будь-якими способами намагається легалізувати анексію Криму.

 

Перший заступник голови Комітету Державної думи Росії у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін заявив про необхідність часткової денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною.

Зокрема, у тій його частині, де країни визнають територіальні кордони один одного, пише російське агентство "РІА Новини".

"Не обумовлюючи механізмів партнерства, співробітництва і дружби, у другій статті договору ми визнаємо територіальні кордони України, а вони, відповідно, наші – на момент підписання і ратифікації цього документа. Тобто, мова йде про те, що, підписавши цей договір, Росія у 1997-му, а згодом при ратифікації у 1999 році підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України", - заявив Затулін, коментуючи те, чому цей договір "односторонньо вигідний Україні".

На думку депутата від "Єдиної Росії", відсутність "дружби, співробітництва і партнерства" між країнами повинна призвести до "вирішення всіх питань наново, у тому числі питань кордонів". При цьому депутат не вказує на те, яка зі сторін повинна першою проявити агресію та відмовитися від співпраці та партнерства.

"Наше трактування договору полягає в тому, що, звичайно, наше визнання, зроблене в цьому договорі, кордонів взаємопов'язане з темою договору: дружба, співробітництво і партнерство. Тобто – немає дружби, співробітництва і партнерства, виникає привід для того, щоб сказати: "Отже, треба всі питання вирішувати наново, у тому числі й питання щодо кордонів". Тому особисто я пропонуватиму та вже пропоную, що нам потрібно, принаймні, у частині цього договору, його денонсувати – у частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Костянтин Затулін запропонував скасувати радянські акти 1954 року, згідно з якими, півострів Крим передали до складу тодішньої УРСР.

"Законодавча влада в країні, яка є продовжувачем і спадкоємцем Радянського Союзу, повинна прийняти рішення про скасування актів 1954 року, тому що ми втомилися чути, що в 2014 році ми забрали чиюсь землю забрали чиєсь море", - сказав "єдинорос".