Трамп схвалив продаж летальної зброї Україні, але без Javelin

21 грудня 06:32

Україна зможе придбати снайперські гвинтівки M107A1 і супутнє обладнання.

 

Адміністрація президента Дональда Трампа санкціонувала поставки Україні снайперських гвинтівок M107A1 і супутнього обладнання на суму $ 41.5 млн. Разом з тим, поки уряд США не дав згоди на постачання Україні протитанкових ракет Javelin та інших видів важкого озброєння, про що просить Київ, пише The Washington Post.

Видання нагадує, що Конгрес США санкціонував такі продажі ще в 2014 році в Законі про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами остаточно не прийняла рішення про постачання смертоносної зброї українським військовим.

Експерти та офіційні особи заявили, що рішення Трампа було виваженим − він не схвалив все, що вимагали українці, але, тим не менш, схвалив першу продаж летального зброї, що є значною зміною підходу його адміністрації і політики США в цілому.

Рішення Білого дому вітав сенатор-республіканець Боб Коркер, який заявив: "Я радий, що адміністрація прийняла рішення про продаж Україні оборонного озброєння", зазначивши, що "це рішення підтримане конгресом".

Разом з тим, як передає кореспондент телеканалу CNN, "Держдепартамент підтвердив, що Україна тепер може купувати легка зброя у американських виробників", однак "ці поставки здійснюються не урядом США".

Нагадаємо, що американська компанія з Техасу "AirTronic USA" отримала ліцензію і вже поставляє в Україну гранатомети PSRL. За словами головного директора компанії Річарда Вендивера, співпраця з Україною була розпочата два роки тому, а перші поставки гранатометів в Україну були здійснені в 2016 році. Експортовані в Україну гранатомети створені в США за вдосконаленою версією радянського РПГ-7.

Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.

Як писав у своїй статті для DT.UA журналіст Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".