Трамп і Путін обговорили Україну, розслідування Мюллера та кризу у Венесуелі

03 травня 21:05

Президенти США і РФ провели півторагодинну телефонну розмову.

 

Президенти США Дональд Трамп і Росії Володимир Путін провели півторагодинну телефонну розмову, під час якої обговорили кризу у Венесуелі, денуклеаризацію КНДР і ситуацію в Україні в контексті нещодавніх виборів.

Під час розмови Трамп наголосив на необхідності мирної передачі влади у Венесуелі, повідомила на брифінгу речниця Білого дому Сара Сандерс.

За її словами, США й надалі підтримувати народ Венесуели і наполягають на важливості доступу жителів республіки до продовольства, води і медикаментів (лояльні диктатору Ніколасу Мадуро військові блокували постачання до Венесуели гуманітарної допомоги – ред.).

Сторони також "дуже коротко" обговорили доповідь спецпрокурора Роберта Мюллера щодо розслідування про можливе втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році, пише "ТАСС".

Своєю чергою в прес-службі Кремля уточнили, що під час бесіди Трамп і Путін "торкалися питання обстановки в Україні в контексті нещодавніх президентських виборів". Зокрема реалізації Мінських домовленостей.

"Володимир Путін наголосив на тому, що новому київському керівництву потрібно зробити реальні кроки з реалізації Мінських домовленостей (виконання яких гальмується через відмову РФ вивести з Донбасу своїх військових і техніку – ред.), що мають ключове значення для вирішення внутрішньоукраїнського конфлікту", - йдеться у повідомленні.

Крім цього, обговорювався також Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО) і перспектива укладення аналогічної угоди між Сполученими Штатами, Росією і Китаєм.

Коментуючи можливу зустріч Трампа і Путіна, Сандерс уточнила, що "Росія і США поки що не мають узгоджених планів організації нової особистої зустрічі президентів".

Нагадаємо, остання телефонна розмова між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним відбулася в лютому 2018 року.

Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп пообіцяв поліпшити відносини США з Росією, пише Емі Макіннон для Foreign Policy. Тим не менш, відносини США і Росії залишалися прохолодними упродовж усього президентства Трампа.

Попри захоплені слова президента США щодо свого російського колеги, його адміністрація зайняла жорстку позицію щодо Росії, спираючись на політику його попередника, накладаючи додаткові санкції, виганяючи десятки російських дипломатів і надаючи збройну підтримку Україні.

Докладніше про розшаруванні світу читайте у статті Сергія Корсунського "Світ після Трампа, без Путіна і Меркель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".