Суди не розглядають справи про побиття студентів на Майдані – Горбатюк

30 листопада 22:09

Наслідок ідентифікувало 22 підозрюваних в організації та проведенні силовий зачистки Майдану Незалежності чотири роки тому.

 

Українські суди ще не винесли жодного вироку по кримінальних провадженнях щодо організаторів і виконавців розгону учасників Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року, повідомив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, слідство вже встановило особи 22 організаторів і виконавців жорстокого побиття, під час якого постраждали переважно студенти та журналісти. Стосовно багатьох з них обвинувальні акти направлені в суд, але справи досі не розглянуті по суті.

"Це підозри колишньому президенту, колишньому секретарю РНБО, його заступнику, керівнику Міністерства внутрішніх справ, київської міліції, і виконавцям – командиру "Беркута" і безпосередньо бійцям. А також, як відомо, обвинувальний акт знаходиться в суді щодо колишнього голови КМДА Олександра Попова про пособництво в організації розгону", - уточнив Горбатюк в коментарі "Радіо Свобода" у четвер, 30 листопада.

Начальник Департаменту спецрозслідувань зазначив, що тривалий час у слідства була проблема із встановленням безпосередніх виконавців злочинів. Однак протягом року два бійці "Беркута" були ідентифіковані, зібрані докази та обвинувальні акти щодо ни спрямовані до суду. При цьому частина підозрюваних продовжує нести службу вже у Національній поліції.

"На сьогоднішній час є у нас командир взводу, якому повідомлено про підозру, та слідство теж йде до завершення. Ця особа як була командиром взводу, так нею і залишається", - констатував Горбатюк.

У ніч на 30 листопада 2013 року спецпідрозділ МВС "Беркут" під приводом необхідності встановлення новорічної ялинки провів жорстку зачистку Майдану Незалежності, яка супроводжувалася жорстоким побиттям учасників акції в підтримку підписання Договору про асоціацію Україна-ЄС. Десятки людей, переважно студенти і журналісти, отримали серйозні травми.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Єввромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлено до суду обвинувальні акти, і є вже більше 35 вироків.

У той же час, реальний термін позбавлення волі отримала лише одна людина - так званий "тытушка", якого засудили до 4 років колонії.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотна сторона очевидності", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".