"Стіна Путіна" може принести Україні мир - The Times

05 листопада 12:11

Російський президент зводить нову стіну, яка стане новим етапом російської холодної війни.

 

У той час коли світ зустрічає 25-річчя падіння Берлінської стіни, президент РФ Володимир Путін готується до зведення нового бар'єру. Про це пише Роджер Бойз у своїй колонці у виданні The Times.

Минуло 25 років, як впала Берлінська стіна, ми зрозуміли, що бар'єри мають свої переваги, вважає автор публікації. В політиці немає нічого більш досконалого, ніж парадокс. На цей раз стіна розділить Східну і Західну Україну, що стане наступним логічним етапом в російській версії холодної війни 2.0.

Поки що не ясно, хто побудує цю стіну, або загородження, чи бар'єр з колючого дроту. Можливо, це буде київський уряд, а можливо, проросійські сепаратисти. Політичні стіни - не тільки прокляття, вони допомагають визначити ідентичність. І коли в Україні проблема не може бути вирішена зусиллями одного покоління, "стіна допоможе виграти час".

Боротьба Росії за анексію Донецька і Луганська на даному етапі потягне за собою високі витрати. Повторні хвилі санкцій разом з різким падінням цін на нафту починають відчуватися в Москві. Демонстрація поваги до суверенітету України (за винятком Криму, який Путін тепер вважає назавжди російським), і захист "своїх" східних українців з допомогою "стіни" - все це допомогло б вийти із ситуації. Путін будує стіну, називаючи її "антифашистським оплотом захисту", але довгостроковою метою цього є форма постійного розчленування України.

Підтримка Путіним ідеї бар'єру не означає, що це неправильно. Україна близька до економічного колапсу. Їй необхідно зосередити свою увагу на реформах і на зростанні, а не на боротьбі (де вона часто програє) з бандитами. Стіни не тільки є засобом гноблення, але вони можуть в кінцевому підсумку вирішити конфлікт. Існують ризики, що на відміну від німців українці не зможуть знайти свій шлях. І що стіни - це політична інерція, а не прогрес. Але так не повинно бути. Стіна повинна стати шансом з роками принести процвітання Україні, щоб вона змогла показати свою готовність поділитися плодами з Сходом. ЄС повинен допомогти в цьому. І це повинно дати народу східної України час побачити безсилля своїх лідерів бойовиків і неспроможність російських обіцянок.

Автор пропонує: "давайте назвемо цей бар'єр "стіною Путіна" і зруйнуємо цей бар'єр, коли російський президент нарешті втратить владу".